28 januari

Inlägget publicerades 2010-01-28 klockan 03:10:38

Jag har bestämt mig nu för att använda mig av header nr1 och lägga dit ängeln som är på header nr2. Två av mina vänner tyckte att det skulle bli bäst och jag litar på dom. Fast jag vet inte hur jag ska göra... Jag använder mig av photoshop cs och photoshop cs 4 kan jag inte använda längre då testperioden tagit slut. Och det var med det senare PS som jag gjorde header nr 2 :(. Jag har fattat det som så att det inte alltid funkar med samma penslar om man använder olika PS typ. Men men, jag ska sätta mig och googla runt lite och se om jag kan hitta någon liknande. Om nu inte någon av er kan tipsa mig eller vet om en sida som har änglar som penslar så jag kan ladda ner till mitt PS CS. Notera att det bara är PS CS alltså.


I övrigt så är jag nöjd ( som vanligt) med headern. Det kommer alltså som sagt var bli den jag har uppe nu men med en ängel istället för blomman. Jag gjorde mest headern provisoriskt. Var sugen på nåt nytt samt att jag kände att den jag hade innan inte passade så bra in i designen. Jag ville ha nåt enkelt då resten även är enkelt.


Jag har fått höra att headern är stor så man får scrolla ner en bra bit innan man kommer till första inlägget. Det är inte så för mig iallafall :S. Jag fick reda på det av Guldlock som hade lämnat en kommentar i mitt förra inlägg. Även via mail av någon som jag inte vet vem det är alls.


Dygnet är fel igen för mig. Är väl för att jag alltid blir så nervös och mår skit då jag vet att jag måste ut. Ska på socmöte i morgon vid 14 tiden. Mickes pappa kör mig dit och hem.  Sockärringen sa att om det vore så att varken jag eler Micke mådde bra så är det ok för henne.

Micke har fortfarande ont han stackaren. Haft gikt i 28 dagar nu. Man verkligen ser på honom vilken pina det är för han att vara uppe att gå. Att bara ta sig till toaletten som ligger precis bredvid sovrummet blir han helt slut av. Han har iallafall fått Voltaren utskrivet - han får eg inte äta liknande men nu var det ett måste för honom.  Att det har varit/är kallt gör inte saken bättre heller precis.


I morgon ska ni få veta mina planer inför sommaren + en till grej :).





Natti natti sötisar och hoppas att ni, till skillnad från mig, mår bra och får sova/sover riktigt bra inatt.





Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback
RSS 2.0